Password Manager Pro

ManageEngine Password Manager Pro jest aplikacją webową przeznaczoną do zarządzania hasłami w przedsiębiorstwach w celu kontroli dostępu do współdzielonych haseł administracyjnych. Chroni wszelkie zasoby przedsiębiorstw takie jak serwery, bazy danych, urządzenia sieciowe, aplikacje itp. System kontroluje również hasła kont typu Application-to-Application – tak zwanych „kont serwisowych”, które są wykorzystywane wewnętrznie przez aplikacje bez udziału człowieka.

Aplikacja umożliwia również synchronizację haseł. Istniejące hasła do zasobów odległych również mogą być modyfikowane z poziomu systemu, a zmienione hasła zostaną zapisane w repozytorium. Rozbudowany mechanizm kontroli w aplikacji Password Manager Pro umożliwia śledzenie takich informacji jak kto, kiedy oraz jakich zmian dokonał. Dzięki temu w środowisku, w którym pracuje wielu użytkowników można w prosty sposób uzyskać informacje na temat tego, kto za co odpowiada.

Funkcjonalność
 • Centralne repozytorium haseł

  Przechowuje wszystkie hasła przedsiębiorstwa – do kont uprzywilejowanych, współdzielonych, kont firecall i innych, w bezpiecznym, centralnym repozytorium.

 • Zarządzanie współdzielonymi hasłami administracyjnymi

  Bezpieczne zarządzanie współdzielonymi kontami takimi jak ‚Administrator’ w systemie Windows, ‚root’ w systemie Unix/Linux, ‚enable’ w Cisco, ‚sa’ w SQL i innymi.

 • Proces kontroli dostępu do haseł

  Kontrola procesu zapytanie-udostępnienie przy dostępie do haseł. Możliwość udzielania czasowego dostępu i uprawnień administracyjnych.

 • Posiadanie i współdzielenie haseł

  Odpowiednio zdefiniowana przynależność haseł przechowywanych w centralnym repozytorium. Możliwość wybiórczego udostępniania haseł w razie potrzeby.

 • Integracja z Active Directory / LDAP

  Import użytkowników / grup użytkowników z Windows Active Directory lub LDAP oraz wykorzystanie mechanizmu uwierzytelniania.

 • Kontrola dostępu w oparciu o role użytkownika

  Szczegółowe ograniczenia dotyczące zarządzania zasobami i hasłami przechowywanymi w PMP. Ograniczenia narzucane w zależności od predefiniowanej roli użytkownika.

 • Zdalne resetowanie haseł

  Resetowanie hasła do zasobów zdalnych bezpośrednio z Password Manager Pro. Resetowanie w każdym momencie, po uprzywilejowanym użyciu lub automatycznie wg harmonogramu.

 • Wymuszenie polityki bezpieczeństwa dotyczącej haseł

  Wymuszenie na użytkownikach używania silnych haseł i okresowe ich resetowanie, możliwość opracowania polityki haseł i wymuszanie zachowania z nią zgodności.

 • Szeroki zakres systemów docelowych

  Gotowe wsparcie dla szerokiego zakresu systemów docelowych, baz danych, urządzeń sieciowych w zakresie kontroli dostępu i automatycznego resetowania haseł.

 • Możliwość uruchamiania niestandardowego skryptu po zresetowaniu hasła

  Opcja automatycznego uruchamiania niestandardowych skryptów w celu wykonania dowolnie zdefiniowanej czynności po zresetowaniu hasła.

 • Najlepsza w swojej klasie funkcja zdalnego logowania

  Użytkownicy mogą uruchamiać wysoce bezpieczne, niezawodne i w pełni emulowane sesje Windows RDP, SSH i Telnet z poziomu przeglądarki bez jakichkolwiek wtyczek lub oprogramowania agenta.

 • Nagrywanie uprzywilejowanej sesji

  Uprzywilejowane sesje uruchomione z PMP mogą być nagrywane w formie wideo, archiwizowane i odtwarzane co celów audytów analitycznych.

 • Automatyczne logowanie do systemów docelowych, stron internetowych

  Logowani automatyczne do docelowych systemów, stron internetowych i aplikacji bezpośrednio z interfejsu sieciowego PMP, bez konieczności kopiowania i wklejania haseł.

 • Kompleksowe ścieżki audytu i raportowanie

  Pełen zapis tego ‚kto’, ‚co’, i ‚kiedy’ dotyczący dostępu do haseł. Intuicyjne tworzenie raportów dotyczących całego procesu zarządzania hasłami w Twoim przedsiębiorstwie.

 • Niezwykle bezpieczne i niezawodne

  Wszystkie hasła i dane poufne są zaszyfrowane przy użyciu 256-bitowego szyfrowania AES. Podwójne szyfrowanie – dodatkowe zabezpieczenie. Można skonfigurować do pracy w trybie zgodnym z FIPS 140-2 .

 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

  Wymuszenie dwuetapowego uwierzytelniania w celu zalogowania się do PMP. Standardowe uwierzytelnianie stanowi pierwszy etap. Drugi etap mogą stanowić różne opcje uwierzytelnienia.

 • Wykonywanie kopii zapasowej na bieżąco

  Możliwość wykonywania kopii zapasowej całej bazy danych w zaplanowanym terminie i na bieżąco do celów odzyskiwania danych.

 • Dostęp mobilny

  Odzyskiwanie haseł i zatwierdzanie żądań, gdy użytkownik jest w ruchu. Możliwość bezpiecznego dostępu offline. Aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS

 • Architektura wysokiej dostępności

  Nieprzerwany dostęp do haseł firmowych poprzez zastosowanie redundantnego serwera i bazy danych. (Jedna licencja na wersję Premium wystarczy do uzyskania wysokiej dostępności).

Korzyści
 • Bezpieczeństwo

  Wyeliminowanie zjawiska „zmęczenia hasła” i luk w systemie bezpieczeństwie poprzez zastosowanie bezpiecznego, centralnego repozytorium do przechowywania i dostępu do haseł.

 • Zwiększenie wydajności

  Wielokrotne zwiększenie wydajności infrastruktury IT przez zautomatyzowanie częstych zmian haseł wymaganych w krytycznych systemach

 • Kontrola

  Zapewnienie prewencyjnych kontroli bezpieczeństwa, mających na celu wykrywanie nieprawidłowości za pomocą procesów zatwierdzania i alertów w czasie rzeczywistym w zakresie dostępu do haseł.

 • Zgodność z normami

  Zachowanie zgodności z audytami bezpieczeństwa i innymi przepisami, takimi jak ISO 27001 i PCI-DSS.

Webinaria

27.07 godz. 14:00 ManageEngine Analitycs\ServiceDesk Plus

ManageEngine Analitycs 27.07 14:00 (1h) 100 Analytics Plus jest opartym o przeglądarkę potężnym narzędziem raportującym, pozwalającym przetransportować dane IT na czytelne i raporty i tablice wskaźników. Dzięki Analytics Plus będzie podejmował decyzje szybko i pewnie. Analytics Plus jest również dostępne w modelu w chmurze, gdzie występuje jako Zoho Reports. Integracja z ServiceDesk Plus, pomaga zwiększyć…

19.10 godz. 12:00 ServiceDesk Plus

ServiceDesk Plus 19.10 12:00 (1h) 100 ManageEngine ServiceDesk Plus On-Demand jest opartym kompletnym systemem helpdesk oraz zarządzania zasobami zgodnym z biblioteką ITIL, dostarczanym w modelu SaaS. W jednym pakiecie zintegrowane są takie moduły, jak zarządzanie incydentami, problemami, zmianami, katalog usług, ewidencja zasobów, zakupy IT, zarządzanie umowami serwisowymi, portal samoobsługowy, zarządzanie licencjami oraz baza wiedzy. Oprogramowanie…

15.11 godz. 14:00 DesktopCentral

DesktopCentral 15.11 12:00 (1h) 100 Desktop Central to zintegrowane oprogramowanie do zarządzania komputerami i urządzeniami przenośnymi, które pomaga zarządzać z jednego centralnego miejsca serwerami, laptopami, stacjami roboczymi, smartfonami i tabletami. Pozwala on zautomatyzować typowe czynności obsługi komputerów, takie jak instalowanie poprawek, dystrybucja oprogramowania, zarządzanie zasobami IT, zarządzanie licencjami oprogramowania, monitorowanie statystyk wykorzystania oprogramowania, zarządzanie korzystaniem…

21.09 godz. 14:00 Desktop Central

DesktopCentral 21.09 14:00 (1h) 100 Desktop Central to zintegrowane oprogramowanie do zarządzania komputerami i urządzeniami przenośnymi, które pomaga zarządzać z jednego centralnego miejsca serwerami, laptopami, stacjami roboczymi, smartfonami i tabletami. Pozwala on zautomatyzować typowe czynności obsługi komputerów, takie jak instalowanie poprawek, dystrybucja oprogramowania, zarządzanie zasobami IT, zarządzanie licencjami oprogramowania, monitorowanie statystyk wykorzystania oprogramowania, zarządzanie korzystaniem…

24.08 godz. 12:00 ServiceDesk Plus

ServiceDesk Plus 24.08 14:00 (1h) 100 ManageEngine ServiceDesk Plus jest opartym na przeglądarce internetowej kompletnym systemem helpdesk oraz zarządzania zasobami zgodnym z biblioteką ITIL. W jednym pakiecie zintegrowane są takie moduły, jak zarządzanie incydentami, problemami, zmianami, katalog usług, ewidencja zasobów, zakupy IT, zarządzanie umowami serwisowymi, portal samoobsługowy, zarządzanie licencjami oraz baza wiedzy. Oprogramowanie dostępne w…

12.12 godz. 14:00 RecoveryManagerPlus

Recovery Manager Plus 12.12 14:00 (1h) 100 Prawie niemożliwym jest myślenie, że system Active Directory podczas swojego cyklu życia nie ulegnie żadnej katastrofie, czy też przypadkowym usunięciom danych. Dane te są krytyczne dla organizacji każdej wielkości, dlatego wykonywanie kopii zapasowych AD i możliwość szybkiego przywracania powinny być priorytetowym zadaniem administratorów IT, a sama ich realizacja…

20.09 godz. 14:00 ADSelfService

AD SelfService 20.09 14:00 (1h) 100 Analitycy twierdzą, że 30% zapytań kierowanych do helpdesku dotyczy zarządzania resetowaniem haseł i odblokowywania kont. ADSelfService Plus redukuje liczbę zgłoszeń dotyczących haseł których przetworzenie zajmuje większą część czasu pracy pracowników helpdesku, oferując użytkownikom bezpieczne, niezawodne i solidne samoobsługowe rozwiązanie sieciowe. Użytkownik może samodzielnie zarządzać swoimi hasłami oraz z łatwością…

17.10 godz. 14:00 NetFlowManager

NetFlow Analyzer 17.10 14:00 (1h) 100 ManageEngine NetFlow Analyzer jest opartym na przeglądarce internetowej, nie wymagającym żadnych sprzętowych sond, narzędziem realizującym monitoring sieci pod kątem potoku danych oraz analizę ruchu. Optymalizuje sieci w tysiącach różnych korporacji dzięki czemu pomaga lepiej wykorzystać przepustowość łącz. NetFlow Analyzer jest kolektorem strumieni NetFlow, sFlow, JFlow (i innych technologii wspierających…

20.07 godz. 14:00 ApplicationManager

Applications Manager 20.07 14:00 (1h) 100 ManageEngine Applications Manager jest opartym na przeglądarce internetowej kompletnym systemem APM (Application Performance Management) umożliwiającym monitorowanie aplikacji i zarządzanie usługami IT. System bada wydajność i dostępność poszczególnych aplikacji biznesowych realizujących określoną usługę IT i dzięki czytelnym raportom analitycznym pomaga ocenić optymalny poziom wykorzystania jej poszczególnych komponentów. Applications Manager znacznie ułatwia realizację…
Case Study

CaseStudy – mBank Hipoteczny

Studium przypadku wdrożenia ServiceDesk Plus’a w mBanku Hipotecznym zostało przedstawione pierwszy raz podczas ManageEngine Forum 2015 w Poznaniu.
Przeczytaj case z wdrożenia przedstawiony przez Justynę Solak-Rzytki, Dyrektora Departamentu
Informatyki i Bezpieczeństwa

Blog

Jak stworzyć budżet IT na 2018

Wielkimi krokami zbliża się ten moment roku, kiedy rozpoczyna się planowanie budżetu i wydatków na rok kolejny. I jak co roku, nieuchronnie pojawiają się te same pytania – co uwzględnić, w co zainwestować, co rozbudować, a gdzie ściąć koszty w IT. Tak więc dziś, chcemy się podzielić odrobiną naszej wiedzy na ten temat by pomóc Wam podjąć dobre decyzje na rok kolejny.

Dobre praktyki bezpieczeństwa

Zebraliśmy kilka podstawowych zasad, trochę rad, oraz podpowiedzi narzędziowe, by jak najbardziej ułatwić Ci start w budowaniu wartościowego systemu bezpieczeństwa w Twojej firmie. Przedstawiamy je poniżej. Tak więc keep calm and read on.