NetFlow Analyzer

ManageEngine NetFlow Analyzer jest opartym na przeglądarce internetowej, nie wymagającym żadnych sprzętowych sond, narzędziem realizującym monitoring sieci pod kątem potoku danych oraz analizę ruchu. Optymalizuje sieci w tysiącach różnych korporacji dzięki czemu pomaga lepiej wykorzystać przepustowość łącz. NetFlow Analyzer jest kolektorem strumieni NetFlow, sFlow, JFlow (i innych technologii wspierających monitorowanie sieci). W blisko 4000 organizacji narzędzie zdobywa zaufanie dzięki dostarczaniu informacji o zachowaniu sieci w czasie rzeczywistym i ogólnym wpływie ruchu na sieć.

Funkcjonalność
 • Brak sondy sprzętowej

  Wystarczy bezpośredni eksport NetFlow z urządzenia sieciowego do NetFlow Analyzer, aby uzyskać najbardziej szczegółowy obraz wykorzystania pasma w sieci.

 • Uproszczona analiza przepustowości

  Przegląd pasma, sposób użytkowania i generowanie raportów dla całej sieci LAN i WAN, bez konieczności wdrażania drogich sond sprzętowych.

 • Rozbudowane wykresy i raporty

  NetFlow Analyzer zawiera ponad 30 różnych wykresów i raportów z możliwością drążenia konkretnych informacji, co daje natychmiastowy dostęp do informacji, które są najważniejsze dla administratora. Można przeglądać wykresy online w różnych okresach czasu, oraz wyeksportować je do formatu PDF lub innego.

 • Grupowanie urządzeń

  Opcja pozwalająca na grupowanie urządzeń eksportujących NetFlow w różne kategorie, monitorowanie ich niezależnie i przyznanie praw dostępu dla użytkowników.

 • Analiza ruchu

  Na podstawie analizy ruchu przychodzącego i wychodzącego tworzona jest lista aplikacji generujących największy ruch w sieci. Przeglądając listę łatwo dostać się do danych dotyczących hostów i połączeń dla każdej aplikacji z listy.

 • Moduł analizy bezpieczeństwa

  Zaawansowany moduł analizy bezpieczeństwa (Advanced Security Analytics Module) pomaga wykrywać wtargnięcia do sieci wykorzystując technologię „Continuous Stream Miner™” i klasyfikując wtargnięcia w celu rozwiązania zagrożeń w sieci w czasie rzeczywistym. ASAM jest dodatkiem więc nie wymaga żadnych inwestycji w sprzęt. Strumienie (NetFlow, sFlow, IPFIX, itd.) są eksportowane przez urządzenia do Netflow Analyzer. Strumienie te są analizowane przez moduł ASAM, który wykrywa anomalie w sieci. Skanowanie jest wykonywane w czasie rzeczywistym i dzięki stałej aktualizacji danych zapewnia sieci bezpieczeństwo. ASAM daje do dyspozycji zaawansowane raporty, które pomagają zapobiec szerokiemu spektrum zagrożeń. Skan sieci w module ASAM wyświetla listę zagrożeń i anomalii jako problemy, które potem są pogrupowane w trzy główne klasy (Bad Src-Dst, DDoS, Suspect Flows). Dodatkowo problemy mają nadany poziom ważności takie jak info, ostrzeżenie, poważne, krytyczne. Wykresy kołowe i liniowe pomagają użytkownikom szybko sprawdzić status bezpieczeństwa sieci.

 • Wspierane technologie

  Cisco NetFlow, jFlow, sFlow, IPFIX, NetStream, Cisco NBAR, Cisco CBQoS, Cisco AVC, Cisco Medianet i inne

Korzyści
 • Łatwe monitorowanie pasma

  Dzięki niskiej cenie i łatwości wdrożenia, NetFlow Analyzer stał się osiągalna alternatywą dla organizacji chcących monitorować zużycie pasma bez konieczności inwestowania w kosztochłonne rozwiązania monitorujące.

 • Weryfikacja polityk QoS z użyciem CBQoS

  Żeby upewnić się, że aplikacje krytyczne dla biznesu otrzymują wysoki priorytet w sieci administrastorzy mogą zaimplementować polityki QoS i dostosowywać je używając technologii Cisco CBQoS, która jest wspierana przez Netflow Analyzer. Dzięki Netflow Analyzer można zobaczyć polityki zastosowane na różnych interfejsach i weryfikować je poprzez monitorowanie stanów przed i po zastosowaniu polityk w różnych klasach ruchu.

 • Powiadomienia bazujące na zdefiniowanych progach

  Netflow Analyzer generuje alerty i wysyła powiadomienia poprzez e-mail w momencie, gdy ruch w sieci przekroczy zdefiniowane wcześniej progi. Narzędzie przesyła również pułapki SNMP dotyczące krytycznych alertów do aplikacji typu NMS. Pozwala to na szybsze rozwiązywanie problemów w sieci.

 • Efektywne raportowanie i łatwa analiza trendów

  NetFlow Analyzer dostarcza szczegółowych raportów pasma sieci co uzyskać odpowiedź na pytanie kto, co, kiedy, gdzie i jak uczynił w naszej sieci. Dzięki opcji podglądu historycznych wzorców ruchu NetFlow Analyzer sprawia, że analiza trendów staje się stosunkowo przystępny i przyjemnym zajęciem. Na przykład możemy sprawdzić jakie pasmo wykorzystywał konkretny komputer lub sieć żeby połączyć się z aplikacją podczas konkretnego tygodnia. Taka możliwość daje nam dużą elastyczność w zaspokajaniu naszych potrzeb monitorowania.

 • Monitorowanie zużycia pasma przez departamenty

  Pozwala tworzyć departamenty / oddziały bazując na adresach IP z możliwością filtrowania na podstawie aplikacji czy interfejsu. Możemy zobaczyć statystyki dla poszczególnych grup IP. Funkcjonalność ta pomaga w raportowaniu kosztów wykorzystania łącza i rozliczaniu kosztów w oparciu o departamenty.

Kontakt


*

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MWT Solutions S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MWT Solutions S.A. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Webinaria

17.10 godz. 14:00 NetFlowManager

NetFlow Analyzer 17.10 14:00 (1h) 100 ManageEngine NetFlow Analyzer jest opartym na przeglądarce internetowej, nie wymagającym żadnych sprzętowych sond, narzędziem realizującym monitoring sieci pod kątem potoku danych oraz analizę ruchu. Optymalizuje sieci w tysiącach różnych korporacji dzięki czemu pomaga lepiej wykorzystać przepustowość łącz. NetFlow Analyzer jest kolektorem strumieni NetFlow, sFlow, JFlow (i innych technologii wspierających…

20.07 godz. 14:00 ApplicationManager

Applications Manager 20.07 14:00 (1h) 100 ManageEngine Applications Manager jest opartym na przeglądarce internetowej kompletnym systemem APM (Application Performance Management) umożliwiającym monitorowanie aplikacji i zarządzanie usługami IT. System bada wydajność i dostępność poszczególnych aplikacji biznesowych realizujących określoną usługę IT i dzięki czytelnym raportom analitycznym pomaga ocenić optymalny poziom wykorzystania jej poszczególnych komponentów. Applications Manager znacznie ułatwia realizację…

Network Configuration Manager – zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych- ZOBACZ NAGRANIE

Network Configuration Manager 24 V 2016 14:00 (1h) 100 ManageEngine Network Configuration Manager jest systemem wspierającym zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych. Wykorzystując ten system w naszym środowisku IT mamy możliwość definiowania harmonogramu backupów plików konfiguracyjnych, porównywania dwóch konfiguracji, tworzenia konfiguracji bazowych i aktualnych, a co najważniejsze, dystrybucji wybranych linii konfiguracyjnych na zdefiniowaną grupę urządzeń przy pomocy jednego…

Case Study
Blog