L2

SmartSelfService jako rozwiązanie dla klasycznego podejścia do portalu samoobsługi.

Podejście klasyczne do portalu obsługi zakłada duży nakład informacji do podania przez użytkowników. Wynikająca z tego złożoność rejestrowania zgłoszeń przez portal działa zniechęcająco na użytkowników końcowych. Ostatecznie pracownik woli przyjść osobiście do działu wsparcia by szukać pomocy.

Dla zgłaszających problematyczne bywa rejestrowanie zgłoszeń według rozbudowanych i skomplikowanych szablonów.

W środowisku dynamicznych organizacji najważniejsza stała się szybkość dotarcia do ostatecznego kontentu dla użytkownika. Projektując rozwiązanie, kierowaliśmy się wizją, by użytkownik otrzymał wspólny portal dla wielu rodzajów zgłoszeń oraz żeby sama procedura zgłoszenia była ograniczona do maksymalnie 5 kliknięć.

Efektem jest lekki portal pozwalający skonsolidować dostęp do wielu instancji ServiceDesk Plusa w organizacji działających na zasadzie centrum usług wspólnych.

SmartSelfService wprowadza nowy lekki portal, gdzie najważniejszym jest prosty i intuicyjny interfejs dla zgłaszających.

2017-05-27_22h13_00

Aplikacja prowadzi zgłaszających w maksymalnie pięciu krokach do zarejestrowanego zgłoszenia

Liczba kroków potrzebna do zarejestrowania zgłoszenia może być uzależniona od potrzeb danej organizacji oraz od realizowanego procesu.

W zależności od korporacyjnych standardów, aplikacja może być graficznie dostosowana do brandingu danej organizacji.

Obsługa aplikacji jest intuicyjna i wygodna, dzięki kafelkowemu interfejsowi może być obsługiwana przy pomocy urządzeń mobilnych oraz przy wykorzystaniu kiosków

2017-05-27_22h36_41

Aplikacja na każdym kroku podpowiada możliwe szablony zgłoszeń dla zgłaszającego

Po wybraniu odpowiedniego szablonu zgłaszający otrzymuje wypełnione i gotowe do wysłania zgłoszenie

Ponieważ aplikacja pozwala na dowolne podlinkowanie kafli interfesju, doskonale sprawdza się przy obsłudze wielu instancji helpdesków. Mamy możliwość wdrożenia lekkiego portalu do obsługi zgłoszeń kierowanych do różnych jednostek wsparcia a nawet różnych instancji ServiceDesk Plus. Zarejestrowane zgłoszenie w zależności od ostatniego kroku może trafić automatycznie do działu IT, administracji, zakupów czy logistyki. W przypadku podziału na działy lokalne i globalne, zgłoszenie trafi do odpowiedniego systemu. Mamy zatem możliwość usprawnienia pracy w centrum usług wspólnych oraz w pracy organizacji uzależnionych od spółek globalnych.

Zgłaszający do skorzystania z usług wspólnych, lokalnych czy globalnych potrzebuje tylko jednego systemu, który będzie widział gdzie zgłoszenie powinno zostać skierowane do realizacji.

Dzięki funkcjonalności ServiceDesk Plus’a zgłoszenie może być automatycznie rozwiązane z podaniem odpowiedzi dla zgłaszającego

2017-05-27_22h57_15
Efekty wdrożenia rozwiązania SmartSelfService w SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA
Czas potrzebny do zarejestrowania zgłoszenia incydentu skrócił się o 85%
Poziom wykorzystania portalu przez zgłaszających wzrósł o 78%
Poziom zadowolenia z usług świadczonych przez IT wzrósł o 66%
Poziom wykorzystania bazy wiedzy przez zgłaszających wzrósł o 54%
Zobacz nagranie z prezentacji systemu
Cena_SSSS-_bezterminowo-600x145
Cena_SSSS subskrypcja
Kontakt

Jesteś zainteresowany prezentacją systemu?

Napisz do nas


*

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MWT Solutions S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MWT Solutions S.A. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Integracje
Webinaria

27.07 godz. 14:00 ManageEngine Analitycs\ServiceDesk Plus

ManageEngine Analitycs 27.07 14:00 (1h) 100 Analytics Plus jest opartym o przeglądarkę potężnym narzędziem raportującym, pozwalającym przetransportować dane IT na czytelne i raporty i tablice wskaźników. Dzięki Analytics Plus będzie podejmował decyzje szybko i pewnie. Analytics Plus jest również dostępne w modelu w chmurze, gdzie występuje jako Zoho Reports. Integracja z ServiceDesk Plus, pomaga zwiększyć…

19.10 godz. 12:00 ServiceDesk Plus

ServiceDesk Plus 19.10 12:00 (1h) 100 ManageEngine ServiceDesk Plus On-Demand jest opartym kompletnym systemem helpdesk oraz zarządzania zasobami zgodnym z biblioteką ITIL, dostarczanym w modelu SaaS. W jednym pakiecie zintegrowane są takie moduły, jak zarządzanie incydentami, problemami, zmianami, katalog usług, ewidencja zasobów, zakupy IT, zarządzanie umowami serwisowymi, portal samoobsługowy, zarządzanie licencjami oraz baza wiedzy. Oprogramowanie…