Network Configuration Manager

ManageEngine Network Configuration Manager jest systemem wspierającym zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych. Wykorzystując ten system w naszym środowisku IT mamy możliwość definiowania harmonogramu backupów plików konfiguracyjnych, porównywania dwóch konfiguracji, tworzenia konfiguracji bazowych i aktualnych, a co najważniejsze, dystrybucji wybranych linii konfiguracyjnych na zdefiniowaną grupę urządzeń przy pomocy jednego przycisku.

Funkcjonalność
 • Zarządzanie konfiguracją urządzeń

  Backup konfiguracji urządzeń sieciowych, sprawdzanie historii zmian konfiguracyjnych, porównywanie wersji, upload konfiguracji na wybraną grupę urządzeń a to wszystko z poziomu centralnej konsoli.

 • Kontrola zmian

  Za pomocą systemu Network Configuration Manager mamy możliwość monitorowania wszystkich wprowadzonych zmian na urządzeniach sieciowych oraz otrzymywania powiadomień o nieautoryzowanych zmianach.

 • Sprawdzanie zgodności

  System pozwala definiować własne standardy oraz polityki konfiguracyjne dla urządzeń sieciowych oraz sprawdzać ich zgodność. Generowanie raportów zgodności pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić które urządzenia nie spełniają polityki konfiguracyjnej.

 • Audyt zmian

  Pozwala dokładnie określić jakich zmian konfiguracyjnych dokonano na urządzeniu sieciowych, przez kogo dana zmiana została wykonana oraz w jakim czasie.

 • Automatyzacja

  Network Configuration Manager pozwala zautomatyzować wszystkie powtarzalne zmiany wykonywane na urządzeniach sieciowych oraz zadania, które zabierają cenny czas administratora. Zastosuj zmianę konfiguracji na wielu urządzeniach za pomocą jednego przycisku.

 • Inwentaryzacja

  Przy pomocy systemu Network Configuration Manager można w prostu sposób prowadzić inwentaryzację urządzeń sieciowych i sprawdzić szczegóły takie jak model urządzenia, jego interfejsy, numer seryjny, wersje systemu oraz wiele innych parametrów.

Korzyści
 • Oszczędność czasu

  System Network Configuration Manager pozwoli zaoszczędzić cenny czas administratora sieci, który już nie musi wrzucać konfiguracji na każde urządzenie z osobna ale może to zrobić na setki urządzeń jednocześnie.

 • Bezpieczeństwo

  Wprowadzając polityki konfiguracyjne system sprawdza czy wszystkie monitorowane urządzenia spełniają dana politykę, a w przypadku naruszeń wysyłają powiadomienia. W ten sposób możemy zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich urządzeń sieciowych spełniających wymogi bezpieczeństwa w naszej organizacji.

 • Łatwe audytowanie

  Audyt i kontrola zmian na urządzeniach sieciowych przy pomocy NCM jest prostsza niż myślisz. Wystarczy wygenerować raport zmian lub zgodności aby przekonać się czy nasze urządzenia są odpowiednio zabezpieczone.

Webinaria

8 KPI które każdy Manager helpdesku musi znać

ManageEngine Analytics 100 Wskaźniki o których sobie powiemy, pozwalają zapewnić ciągłość działania, produktywność organizacji i dostarczanie usług w czasie i przy zachowaniu odpowiedniego budżetu. Co najważniejsze, są do wykorzystania praktycznie w każdej organizacji, niezależnie od branży i jej wielkości. Analytics Plus jest opartym o przeglądarkę potężnym narzędziem raportującym, pozwalającym przetransportować dane IT na czytelne i…

Network Configuration Manager

Netwrok Configuration Manager 100 Network Configuration Manager jest systemem wspierającym zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych. Wykorzystując ten system w naszym środowisku IT mamy możliwość definiowania harmonogramu backupów plików konfiguracyjnych, porównywania dwóch konfiguracji, tworzenia konfiguracji bazowych i aktualnych, a co najważniejsze, dystrybucji wybranych linii konfiguracyjnych na zdefiniowaną grupę urządzeń przy pomocy jednego przycisku. Zobacz nagranie z webinarium

Smart Selfservice – Lekki portal użytkownika końcowego

Smart Selfservice ManageEngine ServiceDesk Plus jest opartym kompletnym systemem helpdesk oraz zarządzania zasobami zgodnym z biblioteką ITIL, dostarczanym w modelu SaaS. W jednym pakiecie zintegrowane są takie moduły, jak zarządzanie incydentami, problemami, zmianami, katalog usług, ewidencja zasobów, zakupy IT, zarządzanie umowami serwisowymi, portal samoobsługowy, zarządzanie licencjami oraz baza wiedzy. Oprogramowanie dostępne w wersji polskiej. Na…
Blog

Sierpniowe nowości w produktach ITOM ManageEngine

ManageEngine sukcesywnie wprowadza ulepszenia i dba o rozwój swoich produktów. W sierpniu pojawiły się nowe wersje oprogramowania OpManager, Applications Manager oraz Network Configuration Manager.
Zapoznaj się z najnowszymi informacjami.

Jak stworzyć budżet IT na 2018

Wielkimi krokami zbliża się ten moment roku, kiedy rozpoczyna się planowanie budżetu i wydatków na rok kolejny. I jak co roku, nieuchronnie pojawiają się te same pytania – co uwzględnić, w co zainwestować, co rozbudować, a gdzie ściąć koszty w IT. Tak więc dziś, chcemy się podzielić odrobiną naszej wiedzy na ten temat by pomóc Wam podjąć dobre decyzje na rok kolejny.

Najnowsze poprawki dla OpManager

Pojawił się nowy pakiet poprawek dla narzędzia OpManager. Pakiet obejmuje kilkanaście poprawek i usprawnień. Przeczytaj co wprowadza nowy update i jakie funkcje usprawnia.