Network Configuration Manager

ManageEngine Network Configuration Manager jest systemem wspierającym zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych. Wykorzystując ten system w naszym środowisku IT mamy możliwość definiowania harmonogramu backupów plików konfiguracyjnych, porównywania dwóch konfiguracji, tworzenia konfiguracji bazowych i aktualnych, a co najważniejsze, dystrybucji wybranych linii konfiguracyjnych na zdefiniowaną grupę urządzeń przy pomocy jednego przycisku.

Funkcjonalność
 • Zarządzanie konfiguracją urządzeń

  Backup konfiguracji urządzeń sieciowych, sprawdzanie historii zmian konfiguracyjnych, porównywanie wersji, upload konfiguracji na wybraną grupę urządzeń a to wszystko z poziomu centralnej konsoli.

 • Kontrola zmian

  Za pomocą systemu Network Configuration Manager mamy możliwość monitorowania wszystkich wprowadzonych zmian na urządzeniach sieciowych oraz otrzymywania powiadomień o nieautoryzowanych zmianach.

 • Sprawdzanie zgodności

  System pozwala definiować własne standardy oraz polityki konfiguracyjne dla urządzeń sieciowych oraz sprawdzać ich zgodność. Generowanie raportów zgodności pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić które urządzenia nie spełniają polityki konfiguracyjnej.

 • Audyt zmian

  Pozwala dokładnie określić jakich zmian konfiguracyjnych dokonano na urządzeniu sieciowych, przez kogo dana zmiana została wykonana oraz w jakim czasie.

 • Automatyzacja

  Network Configuration Manager pozwala zautomatyzować wszystkie powtarzalne zmiany wykonywane na urządzeniach sieciowych oraz zadania, które zabierają cenny czas administratora. Zastosuj zmianę konfiguracji na wielu urządzeniach za pomocą jednego przycisku.

 • Inwentaryzacja

  Przy pomocy systemu Network Configuration Manager można w prostu sposób prowadzić inwentaryzację urządzeń sieciowych i sprawdzić szczegóły takie jak model urządzenia, jego interfejsy, numer seryjny, wersje systemu oraz wiele innych parametrów.

Korzyści
 • Oszczędność czasu

  System Network Configuration Manager pozwoli zaoszczędzić cenny czas administratora sieci, który już nie musi wrzucać konfiguracji na każde urządzenie z osobna ale może to zrobić na setki urządzeń jednocześnie.

 • Bezpieczeństwo

  Wprowadzając polityki konfiguracyjne system sprawdza czy wszystkie monitorowane urządzenia spełniają daną politykę, a w przypadku naruszeń wysyłają powiadomienia. W ten sposób możemy zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich urządzeń sieciowych spełniających wymogi bezpieczeństwa w naszej organizacji.

 • Łatwe audytowanie

  Audyt i kontrola zmian na urządzeniach sieciowych przy pomocy NCM jest prostsza niż myślisz. Wystarczy wygenerować raport zmian lub zgodności aby przekonać się czy nasze urządzenia są odpowiednio zabezpieczone.

Kontakt


*

Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest MWT Solutions S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań. Ma Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu odpowiedzi na zapytanie, a także, w przypadku zgody na marketing w celu promocji i reklamy produktów i usług Spółki. Dane będą przetwarzane na podstawie Pana/Pani zgody (art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679). Dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie. Odbiorcami danych mogą być podmioty obsługujące stronę internetową MWT Solutions S.A. Jednocześnie informujemy, że przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Webinaria

8 KPI które każdy Manager helpdesku musi znać

ManageEngine Analytics 100 Wskaźniki o których sobie powiemy, pozwalają zapewnić ciągłość działania, produktywność organizacji i dostarczanie usług w czasie i przy zachowaniu odpowiedniego budżetu. Co najważniejsze, są do wykorzystania praktycznie w każdej organizacji, niezależnie od branży i jej wielkości. Analytics Plus jest opartym o przeglądarkę potężnym narzędziem raportującym, pozwalającym przetransportować dane IT na czytelne i…

Network Configuration Manager

Netwrok Configuration Manager 100 Network Configuration Manager jest systemem wspierającym zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych. Wykorzystując ten system w naszym środowisku IT mamy możliwość definiowania harmonogramu backupów plików konfiguracyjnych, porównywania dwóch konfiguracji, tworzenia konfiguracji bazowych i aktualnych, a co najważniejsze, dystrybucji wybranych linii konfiguracyjnych na zdefiniowaną grupę urządzeń przy pomocy jednego przycisku. Zobacz nagranie z webinarium

ServiceDesk Plus

ServiceDesk Plus 100 ManageEngine ServiceDesk Plus jest opartym na przeglądarce internetowej kompletnym systemem helpdesk oraz zarządzania zasobami zgodnym z biblioteką ITIL. W jednym pakiecie zintegrowane są takie moduły, jak zarządzanie incydentami, problemami, zmianami, katalog usług, ewidencja zasobów, zakupy IT, zarządzanie umowami serwisowymi, portal samoobsługowy, zarządzanie licencjami oraz baza wiedzy. Oprogramowanie dostępne w wersji polskiej. Oprogramowanie,…

Blog